Masaż sportowy Warszawa | Umów się na wizytę! Studio Sante

Polecany osobom uprawiającym sport rekreacyjnie i profesjonalnie

Masaż sportowy

star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon OCENA Studio Sante 4.8 (1898 opinii)

Masaż sportowy polecamy osobom uprawiającym sport rekreacyjnie i profesjonalnie. Pozwala utrzymać mięśnie w mistrzowskiej formie! Przygotowuje mięśnie do zwiększonego wysiłku, wzmacnia i uelastycznia tkankę chrzęstną oraz poprawia gęstość kości, przez co przeciwdziała kontuzjom. A po treningu? Pozwala szybciej pozbyć się powysiłkowej bolesności mięśni. Przynosi ulgę dla spiętych mięśni i blokad w ciele. Niweluje skutki przetrenowania i zmęczenia.

Rezerwuj zabieg
Masaż sportowy
Masaż sportowy

Zapewnia wsparcie dla regeneracji mięśni i całego organizmu w trakcie trwania cyklu treningowego oraz po intensywnym wysiłku. Pozwala szybciej wrócić do sprawności po urazach, wzmacniając siłę i masę mięśni, które uległy uszkodzeniu. Masaż sportowy to nieodłączna część programu treningowego i odnowy biologicznej sportowca. Zwyżka formy, lepsza kondycja, mniej kontuzji – to efekty, które zapewnia masaż sportowy. SPA Studio Sante oferuje różne rodzaju masażu sportowego: kondycyjny, treningowy i regeneracyjny – nasi terapeuci pomogą dobrać najodpowiedniejszą dla Ciebie ofertę.

Co to jest masaż sportowy?

Masaż sportowy charakteryzuje się nieco większą intensywnością i siłą nacisku niż masaż klasyczny. Zawiera elementy masażu izometrycznego, wzmacniającego osłabione obszary i zwiększającego siłę mięśni. Masaż sportowy jest wskazany dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ przygotowuje mięśnie i układ kostny na intensywny wysiłek, oraz jest niezastąpiony w ich regeneracji jako część odnowy biologicznej.

Masaż sportowy – rodzaje

Masaż sportowy można wykonywać w różnych etapach cyklu treningowego i dla różnych celów. W Studio Sante SPA masaż sportowy i jego rodzaj dobieramy, uwzględniając oczekiwania i cele klienta oraz jego predyspozycje: uprawianą dyscyplinę, etap treningu, wiek, płeć, masę ciała.

Masaż kondycyjny (masaż sportowy podtrzymujący, masaż podtrzymująco-kondycyjny)

Jest wykonywany w okresie roztrenowania, w czasie przerw pomiędzy startami w zawodach, na początku sezonu lub po sezonie. Cel takiego masażu to utrzymać w formie układ ruchu, układ krążenia i układ nerwowy. Masaż sportowy kondycyjny pozwala podtrzymać sprawność właściwą okresowi intensywnych treningów poprzez efekt natlenienia i detoksykacji organizmu. Masażysta stosuje wszystkie techniki masażu klasycznego, co czyni ten masaż najdelikatniejszym z masaży sportowych. Zalecana częstotliwość zabiegów: co dwa dni lub codziennie.

Masaż sportowy treningowy

Jest wykonywany w dowolnym momencie w cyklu treningowym, kilka godzin po treningu. Cel takiego masażu to zwiększenie możliwości organizmu i utrzymanie go w wysokiej formie do zawodów. Najważniejsze techniki masażu treningowego to rozcieranie i ugniatanie. Choć jego intensywność może różnić się w zależności od dyscypliny i indywidualnych predyspozycji sportowca, zalicza się go do intensywnych i mniej komfortowych niż masaż sportowy podtrzymujący.

Masaż regeneracyjny (masaż sportowy powysiłkowy, masaż restytucyjny)

Jest wykonywany bezpośrednio po wysiłku fizycznym do około 1-2 godzin po wysiłku, oraz w przerwie między startami. Cel takiego masażu to przywrócić organizm do stanu sprzed wysiłku. Masaż sportowy powysiłkowy pozwala na dużo szybszą odnowę niż bierny odpoczynek. Masażysta stosuje głównie ugniatanie i rozcieranie, zwracając szczególną uwagę na obszary ciała domagające się regeneracji.

Masaż sportowy

clock icon Czas trwania: 50 min price icon Cena: 220zł

phone icon22 417 80 90

Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Rezerwuj zabieg

Masaż sportowy - Korzyści dla Ciebie

icon

Przyśpiesza regenerację mięśni

icon

Poprawia ukrwienie, natlenienie i detoksykację

icon

Niweluje zmęczenie

icon

Zwiększa możliwości wysiłkowe

icon

Wzmacnia mięśnie i zwiększa ich siłę

icon

Przeciwdziała przetrenowaniu

icon

Redukuje napięcia i blokady

icon

Relaksuje i wspomaga odnowę biologiczną

Nasi terapeuci

Kacper Marczak

Kacper Marczak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Absolwent fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Specjalizuje się w rehabilitacji kolana, kręgosłupa, masażu, tapingu powięziowym oraz terapii napięciowych bólów głowy.
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do SPA i Centrum Terapii.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz