Sauna świerkowa | Studio Sante Warszawa

Odnowa biologiczna w saunie

Sauna świerkowa

star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon OCENA Studio Sante 4.8 (1898 opinii)

To optymalna odnowa biologiczna dla kobiet! Saunowanie wspomaga odchudzanie i usuwanie toksyn z organizmu. Likwiduje zmęczenie. Wycisza umysł i poprawia nastrój. Redukuje bóle i napięcia mięśni. Poprawia pracę układu oddechowego. Wzmacnia odporność. Poprawia kondycję i elastyczność skóry. Łagodzi objawy trądziku i podrażnienia. Może wspomagać układ hormonalny – łagodzić zaburzenia miesiączkowania i dolegliwości klimakterium.

Sprawdź wodorowe spa

Naturalnie poprawia nawilżenie i wygląd skóry wrażliwej. Sauna świerkowa to propozycja dla osób, które wolą łagodniejsze warunki saunowania niż w saunie fińskiej i mniejszą wilgotność niż w łaźni parowej. Aromaterapia w saunie świerkowej znakomicie relaksuje i odpręża. Sauna świerkowa to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniej zabiegów rewitalizujących organizm!

Sauna świerkowa

Sauna świerkowa to rodzaj sauny suchej. Jest wyłożona drewnem z kanadyjskiego świerku o szczególnie przyjemnym zapachu. Temperatura w saunie świerkowej utrzymuje się na poziomie około 70° C, razem z parą (w zależności od polewania pieca z kamieniami wodą) zwiększa się też wilgotność powietrza. W saunie świerkowej pocimy się o wiele szybciej i komfort przebywania w niej jest większy. Zalecany czas saunowania to 15 minut.

Głębokie odprężenie

Seans w saunie świerkowej daje głębokie odprężenie fizyczne i psychicznie. Wycisza umysł, niweluje negatywne emocje i obniża napięcie w ciele. Koi zmysły i wprowadza w dobry nastrój. Ma działanie odmładzające i relaksujące. Regeneruje organizm. Likwiduje uczucie zmęczenia. Ciepłe powietrze sauny świerkowej korzystnie działa na drogi oddechowe. Rozluźnia mięśnie, zmniejsza bóle stawów i bóle mięśni. Regularne saunowanie reguluje ciśnienie, poprawia wydolność i sprawność układu krążenia. Seans na początku ma działanie pobudzające, po czym następuje głębokie rozluźnienie. Sauna świerkowa to znakomita propozycja dla osób, które wolą łagodniejsze warunki saunowania niż w saunie fińskiej i mniejszą wilgotność niż w łaźni parowej. Seans jest polecany dla kobiet i osób starszych, które nie lubią zbyt intensywnego uczucia gorąca. Naturalne olejki eteryczne stosowane w saunie świerkowej odprężają oraz inhalują układ oddechowy. Uprzyjemniają pobyt w saunie świerkowej, inhalują drogi oddechowe, poprawiają nastrój. Mają również swoiste właściwości, np.:

– sosnowy – inhaluje górne drogi oddechowe
– lawendowy – uspokaja i może łagodzić ból głowy
– z drzewa herbacianego – ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze
– pomarańczowy – uspokaja i relaksuje, łagodzi skutki stresu
– rumiankowy – koi podrażnienia, wycisza i relaksuje

Odnowa biologiczna dla kobiet

Sauna świerkowa jest polecana kobietom nie tylko ze względu na łagodniejsze warunki saunowania. Przyśpiesza przemianę materii, przez co pomaga wyszczuplić sylwetkę. Podczas pocenia się, organizm usuwa toksyny, następuje też łagodne oczyszczenie skóry. Regularne saunowanie poprawia ukrwienie, a co za tym idzie – elastyczność i stan skóry. Sauna świerkowa znakomicie sprawdza się w przypadku osób mających skórę wrażliwą. Po seansie wiele klientek zwraca uwagę, że skóra nabiera elastyczności, jędrności i wygląda bardziej świeżo. Seanse w saunie świerkowej korzystnie wpływają na działanie układu hormonalnego. Mogą wspomagać regulację zaburzeń miesiączkowania, zaburzeń hormonalnych okresu dojrzewania, dolegliwości klimakterium. Poprawiają nastrój i podnoszą witalność organizmu.

Info w pigułce

– temperatura: ok. 70°C
– wilgotność: do 50 proc.
– czas przebywania: 10-15 minut
– w celu zwiększenia wilgotności powietrza w saunie należy zgłosić się do ratownika lub saunamistrza

Przeciwwskazania do saunowania

– infekcje, antybiotykoterapia, stany gorączkowe,
– nadciśnienie i kłopoty z krążeniem krwi,
– niedokrwistość,
– skłonność do krwawień,
– cukrzyca,
– choroby nowotworowe,
– grzybice skóry, choroby skóry ze zmianami ropnymi i owrzodzeniami,
– poważne choroby nerek, wątroby, płuc,
– ostre stany astmatyczne i reumatyczne,
– padaczka,
– stany psychotyczne,
– żylaki,
– jaskra,
– zaburzenia wydzielania wewnętrznego (np. nadczynność tarczycy, niewydolność kory nadnerczy),
nosicielstwo chorób zakaźnych.

Nadmiernego przegrzania powinny unikać kobiety w ciąży i w trakcie menstruacji.

Studio Sante jest Członkiem Wspierającym PTS

logo_pts_4604x3812-1

phone icon22 417 80 90

Rezerwuj zabieg

icon

Relaks i odprężenie

icon

Zwiększenie wydolności

icon

Oczyszczenie organizmu

icon

Poprawa kondycji skóry

icon

Przyspieszony metabolizm

icon

Zastrzyk energii życiowej

Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do SPA i Centrum Terapii.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz