Terapia powięziowo - mięśniowa, masaż powięziowy | Studio Sante Warszawa

Uwolnij się od bólu

Terapia powięziowo-mięśniowa

star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon OCENA Studio Sante 4.8 (1898 opinii)

Prowadzisz siedzący tryb życia i dokucza Ci ból kręgosłupa? Skorzystaj z terapii powięziowej! Celem terapii powięziowo-mięśniowej jest trwała poprawa kondycji całego ciała, a nie tylko likwidowanie zewnętrznych objawów. Terapia powięziowa lub terapia mięśniowo-powięziowa to skuteczna i nowoczesna forma rehabilitacji, polegająca na świadomej pracy z ciałem. Opiera się na koncepcji taśm mięśniowo-powięziowych, wypracowanej przez amerykańskiego fizjoterapeutę Toma Myersa. Jest skuteczna w walce z bólem mięśni, stawów, kręgosłupa, a nawet bólu głowy wynikających z niewłaściwych wzorców ruchowych.

Rezerwuj zabieg
Terapia powięziowo-mięśniowa

Na czym polega terapia powięziowo-mięśniowa?

To nauka świadomości ciała. Podczas sesji, operując na granicy bólu, powoli i uważnie, terapeuta dociera do odpowiedniej głębokości ciała. Zatapia się w tkanki Pacjenta aż do zrostów kolagenowych, które są powodem dolegliwości bólowych. Jednocześnie jednak granice ciała i stopień gotowości na zmianę są zawsze uwzględniane i szanowane.

W ten sposób można dotrzeć do źródła dysfunkcji, by na trwałe zmienić niekorzystne i nienaturalne nawyki ruchowe, postawę ciała oraz chód. Organizm w ten sposób odzyskuje równowagę, pełną sprawność, zdrowie. Można przyjąć, że terapia powięziowo-mięśniowa jest tworzeniem ciała na nowo.

Jak wygląda sesja terapii powięziowo-mięśniowej?

Pierwszy etap: diagnostyka. Terapeuta obserwuje postawę ciała i sposób poruszania się pacjenta, aby określić przyczynę dolegliwości.

Drugi etap: uwalnianie powięziowo-mięśniowe. Głęboka praca na tkankach odbywająca się na stole do masażu. Jest to świadome ukierunkowanie pracy z ciałem Pacjenta, który poddaje się dotykowi i współpracuje z prowadzącym go terapeutą, poruszając konkretnymi częściami ciała w odpowiedni sposób.

Trzeci etap: budowanie nowych wzorców ruchowych. Praca w ruchu w bliskiej współpracy z terapeutą.

Terapia powięziowo-mięśniowa pomaga przy:

– permanentnych bólach (mięśniowych, kręgosłupa),

– usztywnieniach ciała wynikających z siedzącego trybu życia,

– kontuzjach ciała (również sportowych), będących skutkiem nieprawidłowych wzorców ruchowych.

Terapia powięziowo-mięśniowa (50 min)

clock icon Czas trwania: 50 min price icon Cena: 230zł

Terapia powięziowo-mięśniowa (65 min)

clock icon Czas trwania: 65 min price icon Cena: 300zł

phone icon22 417 80 90

Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Rezerwuj zabieg

Efekty terapii mięśniowo-powięziowej:

icon

Redukacja bólu kręgosłupa i bólu mięśni

icon

Powrót do sprawności po przebytej kontuzji

icon

Redukcja bólu migrenowego

icon

Rozluźnienie ciała

icon

Poprawa postawy

icon

Zwiększenie ruchomości stawów

Nasi terapeuci

Kacper Marczak

Kacper Marczak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Absolwent fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Specjalizuje się w rehabilitacji kolana, kręgosłupa, masażu, tapingu powięziowym oraz terapii napięciowych bólów głowy.
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do SPA i Centrum Terapii.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz