Tężnia solankowa z wodorem | Studio Sante

Znakomity relaks dla ciała i umysłu

Tężnia solankowa z wodorem

star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon OCENA Studio Sante 4.7 (2114 opinii)

Seans w tężni solankowej to znakomity relaks dla ciała i umysłu. Leżysz wygodnie na leżaku, oddychasz głęboko powietrzem przesyconym solą, słuchasz delikatnego szmeru wody spływającej po tężni… Jednocześnie regenerujesz układ oddechowy, ponieważ zastosowana w naszej tężni oryginalna solanka z Konstancina ma właściwości lecznicze. Wyróżnia ją odpowiednie stężenie minerałów korzystnych dla zdrowia, wynoszące 7% (zawiera m.in. magnez, wapń, brom i jod). Inhalacje solne zwiększają komfort oddychania, łagodzą kaszel i alergie, pomagają przy kłopotach z głosem.

Zapraszamy!
Tężnia solankowa z wodorem
Tężnia solankowa z wodorem

Inhalacje w tężni solankowej wspomagają oczyszczanie dróg oddechowych i przeciwdziałają wielu dolegliwościom. Przynoszą ulgę w stanach stresu i ogólnego wyczerpania organizmu. Zapewniają uczucie świeżości i odprężenia.  Ściany wypoczywalni wyłożono płytkami z soli himalajskiej – najczystszej i najbogatszej w biopierwiastki soli na Ziemi. Zastosowana koloroterapia i unikatowa muzyka relaksacyjna czynią tężnię solankową idealnym miejscem do kameralnego wypoczynku, holistycznej regeneracji i praktyk medytacyjnych. Seans w naszej tężni zwiększa siły życiowe i pozwala zapomnieć o codzienności. Panujący tu mikroklimat solny sprawia, że wypoczynek trwający 45 minut przynosi tyle samo korzyści zdrowotnych, co 3 dni nad morzem!

Tężnia solankowa z wodorem - układ oddechowy w świetnej formie

Zastosowana w tężni w Studio Sante solanka z Konstancina zawiera ważne dla zdrowia minerały i mikroelementy. Inhalacje przynoszą odczuwalną ulgę osobom ciepiącym na różnego typu alergie, infekcje dróg oddechowych, uporczywy kaszel, w tym: kaszel spowodowany nikotyną, kaszel alergiczny, świszczący oddech, a nawet… chrapanie! Powietrze przesycone solą rozszerza drogi oddechowe, co ułatwia ich oczyszczanie z zanieczyszczeń i śluzu. Seans w tężni solankowej zwiększa komfort oddychania i wpływa na lepsze nawilżenie śluzówki nosa. Łagodzi stany zapalne dróg oddechowych i zmniejsza ich ryzyko w przyszłości.

Inhalacje solankowe z wodorem przeciwdziałają dolegliwościom takim jak:

– przewlekłe stany zapalne układu oddechowego

– nawracające nieżyty nosa i choroby gardła

– zapalenie zatok

– choroby alergiczne dróg oddechowych

– nerwica, stres, wyczerpanie

– nadciśnienie tętnicze

– niedoczynność tarczycy

– chrypka i problemy z głosem

Inne wskazania do inhalacji solnych z wodorem to:

– palenie papierosów

– przebywanie w zapylonych pomieszczeniach

– praca w wysokiej temperaturze

– praca w klimatyzowanych pomieszczeniach

– mieszkanie w dużej aglomeracji

– zmęczenie

Inhalacje powinny odbywać się kilka razy w tygodniu i trwać 45-60 minut.

Kationy:

– sodowy Na+ – 23000 mg

– wapniowy Ca2+ – 2228,45 mg

– magnezowy Mg2+ – 7000 mg

– potasowy K+ – 115 mg

– strontowy Sr2+ – 110 mg

– żelazowy Fe2+ – 23,25 mg

– amonowy NH4+ – 9,5 mg

– litowy Li+ – 1,5 mg

– manganowy Mn+ – 1,1 mg

– barowy Ba2+ – 0,5 mg

Aniony:

– chlorkowy Cl – 37863,5 mg

– siarczanowy So42 – 550 mg

– wodorowęglanowy HCO3 – 186,1 mg

– bromkowy Br – 79,92 mg

– jodkowy J – 2,43 mg

– fluorkowy F – 0,45 mg

Regeneracja psychiczna i głęboki relaks

Seans w tężni solankowej zapewnia wyjątkowe ukojenie umysłu. Możesz zamknąć oczy, oddać się medytacji, a nawet zasnąć lub, jeśli wolisz, czerpać przyjemność, przyglądając się różowym bryłom soli himalajskiej i łagodnym tonom zmieniających się świateł. Zastosowane barwy (zgodnie z zasadami koloroterapii – terapii kolorami) czynią wnętrze naszej tężni solnej niezwykle przyjaznym dla oka i ułatwiają osiągnięcie stanu relaksacji. Starannie dobrana muzyka współtworzy komfortowe warunki dla odpoczynku i ułatwia wyciszenie. Podczas wypoczynku w tężni solankowej mózg zaczyna wytwarzać fale alfa, właściwe dla stanu odprężenia ciała i umysłu. Jeśli odczuwasz zmęczenie, spadek formy czy natłok myśli, jeśli w Twoim życiu jest zbyt wiele stresu i przytłaczających Cię obowiązków, jeśli czujesz, że potrzebujesz chwili tylko dla siebie, skorzystaj koniecznie z seansu w tężni solankowej. Terapia w tężni jest w 100% naturalna i mogą z niej skorzystać osoby w każdym wieku, także kobiety w ciąży. Polecana jest również osobom aktywnym fizycznie i profesjonalnym sportowcom jako element odnowy biologicznej.

Wyższa energia życiowa

Aerozol solny pochodzący z tężni solankowej to źródło jonów ujemnych, nazywanych „witaminami z powietrza”. Według dr Alberta Kruegera z Uniwersytetu w Berkeley, jony ujemne zmniejszają napięcie, uspokajają i regulują poziom serotoniny. We współczesnym świecie jesteśmy bezustannie narażeni na niekorzystną nadwyżkę jonów dodatnich w związku z powszechnością: klimatyzacji, telefonów komórkowych, komputerów, telewizorów i innych urządzeń elektrycznych, materiałów syntetycznych i zanieczyszczeniem środowiska. Silnie ujemnie zjonizowane powietrze występuje natomiast tam, gdzie cząsteczki wody są silnie rozdrabniane, tak jak w naszej tężni solankowej. Dzięki jonom ujemnym możemy odczuć wzrost energii witalnej i poprawę samopoczucia oraz zniwelować rozdrażnienie czy niepokój.

Jak działa teżnia?

Tężnia solankowa to olbrzymi inhalator, nasycający powietrze aerozolem solnym. Solanka, spływając po gałązkach sosnowych, odparowuje, przez co w wypoczywalni wytwarza się unikalny mikroklimat, przypominający ten nad morzem. Wypoczywając przy tężni solankowej, wchłaniamy przez błony śluzowe nosa drogocenne dla organizmu substancje. W ten naturalny sposób uzupełniamy ich niedobory, jednocześnie dbając o układ oddechowy, odporność organizmu i dobre samopoczucie. Tężnie solankowe (gradiernie) są stosowane od XIX wieku jako forma haloterapii, czyli inhalacji powietrzem bogatym w związki soli. Pierwotnie tężnie służyły do zagęszczania solanki celem produkcji soli. Zauważono jednak, że powietrze wokół nich, przesycone aerozolem solnym, wywiera dobroczynny wpływ na drogi oddechowe. Tak rozpoczęła się kariera tężni w lecznictwie, która trwa nieprzerwalnie do dziś – współcześnie inhalacje w tężni są coraz powszechniej doceniane, zwłaszcza że na co dzień oddychamy bardziej zanieczyszczonym i suchym powietrzem.

Przeciwskazania do inhalacji solnych z wodorem:

Ostre stany zapalne dróg oddechowych, nadczynność tarczycy, uczulenie na brom, jod lub którykolwiek ze składników solanki, choroby nowotworowe, świeżo przebyty zawał serca, niewydolność naczyń wieńcowych serca, zwłaszcza u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi.

Info w pigułce:

– temperatura: ok. 25-30°C

– wilgotność: ok. 60%

phone icon22 417 80 90

Rezerwuj zabieg

icon

Zwiększa komfort oddychania

icon

Pomaga przy kłopotach z głosem

icon

Przynosi ulgę w stanach stresu

icon

Łagodzi kaszel i alergie

icon

Wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych

icon

Zapewnia uczucie świeżości i odprężenia

Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do SPA i Centrum Terapii.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz