Zanurzasz się w basenie… Woda jest aksamitna i perlista… Ogarnia Cię radość i spokój… Swobodnie pływasz z otwartymi oczami, bo woda nie szczypie w oczy… Nie czujesz typowego na basenie zapachu… „Ta woda jest cudowna!” – mówi wielu naszych gości. Wchodząc do basenu, być może intuicyjnie czujesz, że woda jest bardzo czysta… – i masz rację! A my potwierdzamy – tak jest w istocie. Dowiedz się, co sprawia, że Studio Sante ma wyjątkowy basen w Warszawie i dlaczego kąpiele w nim są tak przyjemne!

 

STUDIO SANTE – NAJLEPSZY BASEN W WARSZAWIE

W Studio Sante stosujemy nie jedną, lecz aż TRZY najnowocześniejsze metody oczyszczania wody basenowej. Są to:

1. Elektroliza próżniowa soli – podczas elektrolizy soli kuchennej wytwarzany jest podchloryn sodu, który usuwa wszelkie patogeny z wody basenowej, więc kąpiel jest bezpieczna dla osób korzystających z basenów. W Studio Sante – inaczej niż w większości obiektów basenowych – środek dezynfekujący jest wytwarzany na bieżąco, co dodatkowo ogranicza powstawanie ubocznych produktów dezynfekcji i zapewnia odpowiednie pH wody basenowej.

Nie dodajemy do wody chloru gazowego, ani nie stosujemy „gotowego” podchlorynu, który zawiera dodatkowo stabilizatory przedłużające jego trwałość, a w procesie dezynfekcji tworzące większą ilość ubocznych produktów dezynfekcji (chloramin) niż wytwarzany na bieżąco podchloryn sodu. Ponadto pH gotowych środków dezynfekujących jest znacznie wyższe, co nie jest korzystne dla skóry. Problemy te nie występują w procesie dezynfekcji wody basenowej w Studio Sante.

2. Filtracja na szkle aktywowanym – w basenach Studio Sante filtracja wody odbywa się na złożach AFM na bazie szkła aktywowanego, nie zaś na zwykłych złożach piaskowych. Są one znacznie skuteczniejsze niż tradycyjne. Filtrują aż o 30% więcej związków organicznych niż złoża piaskowo-węglowe, zmniejszają ilość powstających ubocznych produktów dezynfekcji wody, a ponadto są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska (podczas płukania filtrów zużywa się znacznie mniej wody). Filtracja na szkle aktywowanym – ze względu na wysoką skuteczność – wyklucza sytuację skolonizowania złoża przez bakterię i konieczność stosowanie tzw. szokowego chlorowania dużymi dawkami chloru.

3. Naświetlanie wody promieniami ultrafioletowymi – promieniowanie UV dezynfekuje wodę skutecznie i bezpiecznie, zapewnia jej świeżość i przejrzystość oraz pozwala na redukcję innych środków dezynfekujących.

4. Ograniczenie środków chemicznych podczas oczyszczania wody

Przez cały czas: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – monitorujemy komputerowo czystość wody basenowej. Środek dezynfekujący wodę jest dawkowany na bieżąco w zależności od liczby osób korzystających z basenu. Dzięki temu nie ma sytuacji, że woda w basenie zawiera go za dużo lub za mało. Ogranicza to również powstawanie ubocznych produktów dezynfekcji i nieprzyjemnej woni, potocznie nazywanej „zapachem chloru”.

5. Technologia Grandera

Zastosowanie urządzeń Grandera sprawia, że woda w Studio Sante jest niezwykle przyjemna dla kąpiących się osób. Technologia zmniejsza również zapotrzebowanie systemu na środki chemiczne oraz ogranicza oddziaływanie ubocznych produktów dezynfekcji. W mniejszym stopniu tworzą się osady, co redukuje ryzyko rozwoju bakterii w instalacji wodociągowej. Woda w basenach Studio Sante ma większą stabilność mikrobiologiczną. Dzięki technologii Grandera dochodzi do odczuwalnej poprawy jakości  wody basenowej, odpowiadającej higienicznym i technicznym wymaganiom. Efekty to:  

 • przyjemność korzystania z basenu dzięki odczuwalnie miękkiej wodzie
 • redukcja ryzyka podrażnień skóry i oczu po basenie
 • zdecydowane ograniczenie zapachu i posmaku chloru
 • poprawa zdolności oczyszczania wody
 • redukcja środków chemicznych i czyszczących oraz ich zastosowań.

Poświadcza to obszerna opinia rzeczoznawcy prof. dr. Manfreda Brucka, powołanego przez austriackie Stowarzyszenie na Rzecz Informacji Konsumentów (VKI) do weryfikacji właściwości i efektów wody poddanej technologii Grandera. Potwierdza to również niemiecka Organizacja Ochrony Środowiska B.A.U.M. w odniesieniu do obiektów SPA, hoteli i zakładów przemysłowych, w których zastosowano technologię Grandera. Badania instalacji przeprowadzone w ponad 1000 obiektach podkreślają przydatność tej technologii w procesie grzania, chłodzenia i uzdatniania wody, która stwarza warunki do znaczącej redukcji zużycia środków chemicznych przy zachowaniu pełnej stabilizacji mikrobiologicznej. Technologię Grandera stosują najlepsze ośrodki SPA & Wellness, wodne parki rozrywki i zakłady przemysłowe w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i wielu innych krajach Europy. Są wśród nich: Aqua Parki Kaiserbad Ellmau, Alpenfreibad  Trauchgau, Kogler Hallenbad, Freibad Plattling, Migros  Fitnesspark  National  Luzern; zakłady produkcyjne – spożywczy: E Montic Park, mleczarnia Mleczarnia  Allgäuland – Käserei w Sonth, a nawet zakłady Mercedes Benz – Zakłady w Wörth.

6. Muzykoterapia i koloroterapia w basenie Studio Sante

Podczas kąpieli w basenie Studio Sante możesz słuchać muzyki z podwodnych głośników i cieszyć oko zmieniającymi się barwami. Relaksująca muzyka o specjalnych częstotliwościach 432 Hz i odpowiednio dobrane kolory emitowane przez podwodne lampy LED tworzą komfortowe warunki do wypoczynku w wodzie, stymulują mózg do wytwarzania fal alfa i wspomagają regenerację sił witalnych. Kąpiele w basenie Studio Sante to sposób na wyciszenie i odprężenie.

7. Basen przyjazny dla środowiska naturalnego

Zastosowane nowoczesne technologie oczyszczania wody czynią Studio Sante obiektem zdecydowanie przyjaznym dla środowiska naturalnego, ponieważ pozwalają na stosowanie mniejszej ilości środków chemicznych w procesach oczyszczania wody basenowej, jak również ograniczają zużycie wody.

 

Najczystszy basen w Warszawie – tego właśnie chcemy!

Woda w basenach Studio Sante spełnia rygorystyczne normy czystości, określane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015 r., poz. 2016). Jej czystość mikrobiologiczną wody w basenach Studio Sante potwierdzają niezmiennie coroczne oceny Powiatowego Inspektora Sanitarnego dla miasta Warszawy. 

Zastosowane technologie:

 • mają skuteczne działanie bakteriobójcze i wirusobójcze
 • pozwalają stosować mniejszą ilość środków dezynfekujących
 • ograniczają powstawanie tzw. ubocznych produktów dezynfekcji
 • ograniczają powstawanie nieprzyjemnego zapachu na basenach
 • są przyjazne dla środowiska naturalnego
 • poprawiają komfort kąpieli i nadają wodzie unikatowe właściwości sensoryczne
 • woda jest perlista i sprawia wrażenie miłej w dotyku
 • w basenie można pływać z otwartymi oczami
 • woda nie podrażnia spojówek ani skóry
 • woda nie powoduje nadmiernego przesuszenia skóry
 • na basenach zdecydowanie ograniczony jest „zapach chloru”

 

Intensywny zapach chloru na basenie – to nie u nas!

Czy zastanawialiście się kiedyś, o czym świadczy intensywna woń chloru na basenie? STOP! Wyjaśnijmy najpierw jedną sprawę, obalmy powszechny mit. Chlor jest gazem bezwonnym, nie pachnie. Wyczuwany czasem na basenach zapach, potocznie nazywany „zapachem chloru”, nie jest w rzeczywistości zapachem chloru, lecz wonią tzw. ubocznych produktów dezynfekcji. Są to związki chemiczne (fachowo nazywane chloroaminami), które powstają podczas neutralizowania zanieczyszczeń. I to właśnie one są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach oraz podrażnienia po basenie. Zastosowane w Studio Sante najnowocześniejsze technologie oczyszczania wody pozwalają ograniczyć powstawanie i oddziaływanie ubocznych produktów dezynfekcji. Osoby bardzo wrażliwe mogą niekiedy wyczuć zapach ubocznych produktów dezynfekcji, zwłaszcza gdy zapakują kostium do szczelnego woreczka, a następnie będą go suszyć na grzejniku.

PORADA: Dokładne umycie ciała wodą z mydłem przed wejściem do basenu znacząco ogranicza powstawanie basenowego zapachu w trakcie i po kąpieli. Aby go całkowicie wyeliminować, po opuszczeniu strefy saun i basenów, całe ciało i włosy należy umyć pod prysznicem, a kostium przepłukać pod bieżącą wodą.

 

Czy istnieje coś takiego, jak basen bez chloru?

Przepisy prawa określają jednoznacznie, że do dezynfekcji wody basenowej musi być używany chlor lub związek chloru, ponieważ jest to środek niezawodnie i szybko niszczący wszelkie patogeny. Dezynfekcja wody basenowej jest konieczna dla zdrowia kąpiących się osób, ponieważ, wchodząc do basenu, wprowadzamy do niego bakterie, pozostałości kosmetyków itp. W większości basenów w Warszawie woda jest wyłącznie chlorowana. Jednocześnie coraz popularniejsze stają się np. baseny z wodą ozonowaną, o których mówi się czasem (nietrafnie!): baseny bezchlorowe, baseny bez chloru – Warszawa ma zaledwie kilka miejsc.

 

Jak kąpiele w basenie wpływają na naszą skórę?

Pływanie w basenie ma wiele zalet: modeluje sylwetkę i jest świetnym sposobem na odchudzanie, odciąża i rehabilituje kręgosłup, dostarcza radości i energii. Wielu osobom przeszkadza intensywny zapach chloru na basenie [sic!] oraz podrażnienia: piekące i zaczerwienione oczy po basenie, nadmiernie wysuszona skóra, reakcje alergiczne czy nawet uczucie duszenia (pieczenia) w gardle. My też tego nie lubimy i dlatego w naszym basenie zastosowaliśmy technologie XXI wieku, dzięki którym te problemy zostały OGRANICZONE do minimum. Woda w basenach Studio Sante, podobnie w jacuzzi i pod prysznicami, jest aksamitnie miękka, perlista i po prostu pieści Twoje ciało. W Studio Sante odkryjesz idealny basen dla kobiet w ciąży, które potrzebują niezwykłej delikatności, podwyższonych zasad higieny i neutralnego zapachu. W naszym basenie bardzo dobrze czują się również osoby mające wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień i delikatne włosy.

 

Czy wiesz, że…

Profesor Maurizio Sartorelli, kierownik Centrum Pływania  i  Terapii  „Acqua  &  Benessere w Gallarate (Włochy) szczególnie rekomenduje pływanie w basenie z wodą poddaną technologii Grandera:

 • dla kobiet w ciąży
 • dla osób w trakcie rehabilitacji

ponieważ taka woda jest – w przeciwieństwie do zwykłej wody basenowej – łagodniejsza dla skóry.

 

Dowiedz się więcej o naszym basenie: LINK 

Jeśli więc interesują Cię najlepsze baseny w pobliżu: Praga Południe – odwiedź koniecznie nasze Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55.

Sauny i baseny, Warszawa, Studio Sante zaprasza!

Baseny Warszawa, baseny w Warszawie, zapraszamy do Studio Sante!