Kolagenowa terapia świetlna | Studio Sante Uzdrowisko Miejskie

Poznaj jeden z najnowocześniejszych zabiegów odmładzających skórę

Kolagenowa terapia światłem

star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon OCENA Studio Sante 4.8 (1898 opinii)

Usuwa na trwałe zmarszczki, cellulit i rozstępy. Wygładza blizny oraz łagodzi objawy trądziku, przyśpiesza gojenie ran. Uelastycznia i ujędrnia skórę. Poprawia jej koloryt. Hamuje procesy starzenia się skóry. Wspomaga natlenienie, nawilżenie, detoksykację. Poprawia zdolność do samoregeneracji skóry. Skutecznie odmładza, dodaje cerze blasku, świeżości i piękna. Już dziś skorzystaj z kolagenowej terapii świetlnej w Studio Sante i ciesz się piękną skórą! Po zakończeniu cyklu zabiegów, czyli po 8 tygodniach, widoczna jest znaczna redukcja zmarszczek, kurzych łapek oraz innych niedoskonałości cery.

Sprawdź wodorowe SPA
Kolagenowa terapia światłem
Kolagenowa terapia światłem

Kolagenowa terapia świetlna – lifting bez skalpela

Kolagenowa terapia świetlna to odmładzający i upiększający zabieg kosmetyczny. Polega na naświetlaniu skóry łagodnymi falami czerwonego światła o długości fali 550‑700 nanometrów. Odbudowuje i wzmacnia strukturę kolagenu, odpowiedzialnego za jej dobrą kondycję i zdrowy, młody wygląd, oraz stymuluje komórki skóry do jego produkcji. Kolagenowa terapia świetlna daje trwały efekt liftingu skóry bez skalpela. Znacząco zwiększa nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. Skutecznie redukuje zmarszczki, cellulit i rozstępy. Zwiększa dotlenienie i nawilżenie skóry. Poprawia jej zdolność do samoregeneracji. Wygładza blizny, redukuje objawy trądziku, przyśpiesza gojenie ran. Wzmacnia skórę poprzez jej lepsze natlenienie, nawilżenie i detoksykację. Poprawia w sposób widoczny koloryt skóry. Skutecznie odmładza, dodaje cerze blasku i świeżości.

Cofnij czas!

Aby uzyskać najlepsze efekty, z kolagenowej terapii świetlnej należy korzystać przez ok. 1,5-2 miesiące. W pierwszym miesiącu wskazane są zabiegi co 2 dni (12-15 naświetlań), w drugim – 1 lub 2 zabiegi tygodniowo. Zalecany czas jednego zabiegu to 10-15 minut, można go stopniowo wydłużać do ok. 20 minut. Efekty terapii można podwyższyć, stosując jednocześnie kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, kolagen i elastynę oraz suplementacją witamin A, E i C. Zalecany czas trwania fototerapii wynika z naturalnego tempa odbudowywania się komórek skóry twarzy i całego ciała. Efekt kolagenowej terapii świetlnej jest widoczny i długotrwały, ponieważ fale świetlne oddziałują na najgłębsze warstwy skóry, warunkujące jej elastyczność i dobrą kondycję, nie zaś – jak ma to miejsce w przypadku kremów – tylko na zewnętrzne warstwy. Już po 4 tygodniach kolagenowej terapii świetlnej ogólny stan skóry wyraźnie się poprawia, można zauważyć jej wygładzenie i gojenie się zewnętrznych uszkodzeń. Po zakończeniu cyklu zabiegów (po 8 tygodniach) widoczna jest znaczna redukcja zmarszczek, kurzych łapek, różnorodnych zmian skórnych. Skóra jest bardziej nawilżona i sprężysta.

Bezpieczna terapia odmładzająca

Kolagenowa terapia świetlna jest czasem nazywana solarium kolagenowym lub – nie całkiem prawidłowo – solarium przeciwzmarszczkowym. Lampy kolagenowe skutecznie redukują zmarszczki, ale nie dają efektu opalenizny, ponieważ nie emitują promieniowania UVA ani UVB, które powodują przesuszanie i starzenie się skóry. Światło, które emituje lampa kolagenowa, jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla skóry. Nie wywołuje pieczenia, ani podrażnień. Mogą z niej korzystać kobiety i mężczyźni w każdym wieku, także osoby mające wrażliwą skórę.

Zadbaj o nawodnienie – pij wodę!

Właściwe nawodnienie skóry jest konieczne dla zachowania mechanicznych właściwości włókien kolagenowych i elastynowych. Dlatego w trakcie kolagenowej terapii światłem należy uzupełniać płyny, celem lepszego nawilżenia skóry. Zalecamy picie wody, która jest dostępna bez ograniczeń i bezpłatnie w Studio Sante. Dzięki nawadnianiu organizmu efekty fototerapii będą lepsze, szybsze i trwalsze.

Kolagen – piękno i młodość cery

Kolagen jest istotnym elementem tkanki łącznej, która stanowi elastyczną konstrukcję dla skóry właściwej. Znajduje się nie tylko w skórze, lecz także w kościach, ścięgnach, więzadłach, naczyniach krwionośnych. Białka kolagenowe zbudowane z cienkich włókien są odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry. Włókna elastyny zapewniają jej elastyczność i sprężystość. Wraz z wiekiem ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, a włókna ulegają stwardnieniu. Powodują to także: zaburzenia syntezy lub degradacji elastyny i kolagenu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, przesuszenie skóry (jeśli jest odwodniona przez długi czas proces destrukcji może być nieodwracalny), zanieczyszczenia środowiska, stres, palenie tytoniu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry. Nadwątlenie zapasów kolagenu i jego stwardnienie skutkuje osłabieniem tkanki łącznej, więzadeł i ścięgien. Powoduje także pojawienie się zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, nadmierną wiotkość skóry, tworzenie się fałd i innych niedoskonałości. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w wieku 25 lat we wszystkich warstwach skóry, a wraz z wiekiem proces ten postępuje. Możemy mu jednak zapobiec, a nawet go cofnąć poprzez skuteczną kolagenową terapię świetlną.

Lampy kolagenowe – opinie

Skuteczność terapii kolagenowej potwierdzają nie tylko zadowolone Klientki, lecz także badania naukowe przeprowadzone w Szwajcarii przez dr. Fiorenzo Angehrna w 2009 r.

phone icon22 417 80 90

Rezerwuj zabieg

Korzyści z kolagenowej terapii świetlnej

icon

Trwały efekt liftingu – ujędrnia i zwiększa elastyczność skóry

icon

Zmniejsza cellulit i rozstępy

icon

Przyspiesza gojenie ran

icon

Łagodzi trądzik

icon

Regeneruje komórki skóry

icon

Rozjaśnia przebarwienia

icon

Wspomaga leczenie alergii

icon

Zwiększa elastyczność stawów i więzadeł

icon

Redukuje zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu

icon

Modeluje kontury twarzy

icon

Wygładza blizny

icon

Wzmacnia tkankę łączną i napięcie skóry

icon

Hamuje procesy starzenia skóry

icon

Oczyszcza, nawilża, oddziałuje przez detoksykację

icon

Korzystnie wpływa na metabolizm minerałów

Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do SPA i Centrum Terapii.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz