Refleksologia dłoni | Studio Sante

Subtelne ukojenie dla Twoich zmęczonych rąk

Refleksologia dłoni

star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon star icon OCENA Studio Sante 4.8 (1898 opinii)

Refleksologia dłoni – subtelne ukojenie dla Twoich zmęczonych rąk, przynosi ulgę w bólu nadgarstków i pomada pozbyć się uczucia zimna. Podobnie jak masaż relaksacyjny, rewitalizuje skórę dłoni i wprowadza Cię w stan odprężenia. Odblokowując meridiany, przywrócą optymalny przepływ energii CHI, niwelując przyczynę dolegliwości ciała i chorób ducha. Refleksologia sprawia, że organizm leczy się sam! Migoczące płomyki świec, azjatycka muzyka, lekki półmrok – w Studio Sante SPA zapewniamy wyjątkową atmosferę, sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi.

Rezerwuj zabieg
Refleksologia dłoni
Refleksologia dłoni

Jak działa refleksologia dłoni?

Refleksologia dłoni to terapia holistyczna oddziałująca na całe ciało poprzez umiejętne stymulowanie refleksów na dłoniach. Koresponduje z tradycyjną medycyną chińską, wedle której zdrowie to stan niezakłóconego przepływu energii w ciele. Wszelkie jej blokady manifestują się jako choroby ciała czy ducha, a odblokowanie zastojów to początek procesu zdrowienia. Dlaczego? Dłonie są odbiciem całego ciała i dlatego ucisk refleksów wpływa na wszystkie odpowiadające im organy, narządy i układy.

Jak wygląda zabieg?

Terapeuta spa rozpoczyna zabieg od rozluźnienia dłoni. Używając głównie kciuka, ruchem okrężnym lub punktowym masuje każdy centymetr skóry, przede wszystkim po wewnętrznej stronie dłoni. Masowanie danego refleksu to wysyłanie szeregu impulsów do centralnego układu nerwowego.
Pobudzanie tych ośrodków powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych narządu odpowiadającego refleksowi i poprawę jego ukrwienia. Zwiększa się ilość tlenu w tym obszarze, czego konsekwencją jest przyśpieszenie przemiany materii, wypłukanie toksyn i dostarczenie większej ilości przeciwciał, które stoją na straży zdrowia. Uciskając palce, oddziałujemy na głowę, masując środek dłoni – na wątrobę czy żołądek.

Dlaczego refleksologia dłoni tak wspaniale relaksuje?

Czy wiesz, że masując dłoń, można wprowadzić w stan głębokiego odprężenia całe ciało i umysł? Refleksologia nie jest jednak zwykłym masażem dłoni. Stymuluje tysiące zakończeń nerwowych w dłoniach, które biegną przez całe nasze ciało i mają połączenie z mózgiem. Oba te obszary są odpowiedzialne za odczuwanie napięcia, stresu czy zmęczenia. Zabieg refleksologii dłoni uspokaja i łagodzi napięcie. W naszym spa refleksologię wykonują dyplomowane masażystki z bali, a nie przyuczeni masażyści – to gwarancja głębokiego odprężenia i holistycznego oddziaływania refleksologii.

Refleksologia – lepsze krążenie, szybsze zdrowienie

Refleksologia pobudza krążenie, zapewniając bogatsze zaopatrzenie nawet najodleglejszych tkanek w życiodajny tlen i składniki odżywcze, oraz pomagając odprowadzać produkty przemiany materii. Im lepsze krążenie, tym szybciej zachodzą procesy zdrowienia. I odwrotnie, czynnikiem wielu dolegliwości jest niedokrwienie, czyli niedotlenienie, niedożywienie i zatrucie komórek. Refleksologia dłoni – podobnie jak refleksologia stóp – to terapia, która naturalnie pobudza układ krwionośny i stymuluje układ nerwowy.

Refleksologia dłoni – wskazania

– bóle dłoni,
– sztywność dłoni,
– bóle głowy,
– dolegliwości żołądka,
– stres i nerwowość,
– zmęczenie,
– osłabienie,
– problemy ze snem,
– bolesne menstruacje,
– napięcie przedmiesiączkowe.

Refleksologia dłoni

clock icon Czas trwania: 25 min price icon Cena: 120zł

phone icon22 417 80 90

Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Rezerwuj zabieg

Refleksologia dłoni - Korzyści dla Ciebie

icon

relaksuje zmęczone dłonie

icon

redukuje uczucie zimnych dłoni

icon

wprowadza w błogostan

icon

zmniejsza bóle pleców i ramion

icon

łagodzi ból (w tym: bolesne miesiączki)

icon

polepsza jakość snu

icon

ulepsza pamięć i koncentrację

icon

wygładza, ujędrnia i uelastycznia skórę

icon

niweluje stres i odpręża

icon

redukuje bóle głowy i migreny

icon

stymuluje metabolizm i detoksykację

icon

dodaje energii i zwiększa witalność

icon

poprawia krążenie krwi

icon

uaktywnia zdolności samozdrowienia

Nasi terapeuci

Luh Putu Rina Sari Dewi

Luh Putu Rina Sari Dewi

Masażystka

Ukończyła SPA Bali International Academy. Specjalizuje się w masażach orientalnych, takich jak: masaż balijski, masaż shiatsu, tajski, gorącymi kamieniami.
Kacper Marczak

Kacper Marczak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Absolwent fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Specjalizuje się w rehabilitacji kolana, kręgosłupa, masażu, tapingu powięziowym oraz terapii napięciowych bólów głowy.
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do SPA i Centrum Terapii.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz